Zabudowa tarasu szkłem

Nowoczesna szklana zabudowa tarasu pozwala na wyeksponowanie całego piękna jakim jest dodatek w postaci przydomowego, dużego tarasu. Poza aspektami stylistycznymi taka 100% zabudowa zarówno ścianek bocznych jak i zadaszenia tarasu z poliwęglanu i szkła chronią użytkowników przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Tak więc nawet w deszczowe i wietrzne dni możemy spokojnie pić aromatyczną kawę w magicznym miejscu jakim jest szklany taras. Takie miejsce pozwoli cieszyć się spokojnymi i romantycznymi chwilami z bliską nam osobą. Poniżej prezentujemy wybrane realizacje dla naszych zadowolonych klientów jakie mieliśmy okazje wykonać.

Dom jednorodzinny z nową zabudową szklaną tarasu

 

Aby cieszyć się nowoczesną zabudową tarasu ze szkła wymagana jest solidna i bezpieczna konstrukcja najlepiej wykonana - produkowana przez nas z wysokiej jakości aluminium anodowanego lub na Państwa specjalne zalecenie również z wykonujemy zabudowy tarasu z poliwęglanu.

Bezpieczeństwo to główna zaleta i zasada przy projektowaniu przez nas nowoczesnych zadaszeń z aluminium oraz tafli szkła. Stosujemy wyłącznie bezpieczne, grube szkło VSG 55.1 o grubości 10 mm. Zastosowanie tego typu szkła wymaga na prawdę solidnej konstrukcji całego zadaszenia. Dzięki temu zyskują Państwo pewność, że posiadanie tarasu z naszą zabudową ze szkła i aluminium posłuży Państwu długie, długie lata.

Dodatkowo aby dopasować odpowiedni wygląd zabudowy szklanej do tarasu, elewacji budynku czy otaczającej przestrzeni oferujemy możliwość wyboru zarówno koloru konstrukcji aluminiowej z dostępnych kolorów palety RAL jak również możliwość wyboru odpowiedniego koloru szkła. Może być to np. szkło transparentne - bezbarwne, mleczne, grafitowe.

Dodatkowo uwzględniamy wymaganą funkcjonalność takiej zabudowy szklanej tarasu dlatego proponujemy je w trzech wariantach do wyboru:

  • zabudowa stała,
  • system przesuwny bezramowy (harmonijka),
  • system przesuwny bezramowy (równoległy).

 

Zachęcamy do kontaktu i umówienia całkowicie darmowego, niezobowiązującego pomiaru na taras szklany w Państwa inwestycji. Taras ze szkla będzie kolejnym miejscem spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

ZABUDOWA TARASU W DOMU

 

Najlepsza i najtrwalszą opcją zrealizowania ochrony tarasu jest nowoczesna zabudowa tarasu drewnianego szkłem. Wspomniany materiał jak szkło jest bardzo odporne na wszelkie warunki atmosferyczne. Tafle wytrzymałego szkła bezpiecznego osadzane są w konstrukcji aluminiowej – z profili aluminiowych. Taka zabudowa tarasu w domku jednorodzinnym jest nie tylko miejscem gdzie wszyscy domownicy będą mogli spędzać czas ciesząc się pięknem ogrodu. Taka konstrukcja jest również elementem dekoracyjnym – naturalne piękno tafli szklanych oraz nowoczesnej konstrukcji aluminiowej, którą można pomalować na dowolny kolor pasujący do elewacji domu jednorodzinnego lub wielorodzinnego.

 

Na uwagę zasługują wprowadzone jakiś czas temu do oferty systemy szklanych ścian przesuwnych, które czynią z przydomowych tarasów niezwykłym miejscem do codziennego i weekendowego relaksu. Wspomniane systemy przesuwne to segmenty ścian zabudowy złożone z konstrukcji aluminiowej i tafli szkła, które można przesuwać zabudowując – osłaniając całość lub część tarasu. W dni bezwietrzne można taką ścianę "odsunąć" dzięki czemu mamy stały dostęp do świeżego powietrza. W wietrzne dni, kiedy chcemy wypić poranną kawę, zjeść romantyczną kolację na tarasie wtedy możemy całość osłonić korzystając właśnie z przesuwnych ścian. Takie tarasy szklane jest to bardzo nowoczesne i praktyczne rozwiązanie.

O szczegóły i możliwość zastosowania takiej przesuwnej ściany szklanej na Państwa taras prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy czy poprzez formularz kontaktowy z naszym działem sprzedaży. Realizujemy darmowe, niezobowiązujące pomiary na terenie całej Polski. Podczas pomiaru sprawdzimy czy zabudowa tarasu szklana z proponowanego systemu szklanych ścian przesuwnych jest możliwa do zastosowania na Państwa inwestycji i czy za jego pomocą stworzymy piękny taras ze szkła.

 

Zachęcamy również do odwiedzenia naszego działu galeria zabudowy tarasu gdzie sprawdzą Państwo nasze wybrane realizacje.

 

Dlaczego warto zdecydować się na system szklany przesuwny

 

Proponowane tutaj konstrukcje, które w wersji przesuwnej chociaż nieco droższe cieszą się niezwykłym uznaniem. Wszystko za sprawą funkcjonalności jaka jest oferowana. Taka konstrukcja ze szkła posłuży nie tylko w ciepłe, letnie dni ale również późną jesienią czy wczesną wiosną. W sezonie zimowym zamykając szklane ściany przesuwne tarasu i wstawiając bezpieczne źródło ciepła uzyskujemy niemal ogór zimowy. W czasie kiedy pogoda dopisuje, rozsuwając poszczególne elementy ściany zyskujemy otwartą, przewiewną przestrzeń.

Konstrukcja jest tak zaprojektowana aby zachować wszelkie wymagane parametry odprowadzania wody deszczowej. Realizując każdorazowo taki projekt na indywidualny wymiar jesteśmy w stanie zaproponować optymalne rozwiązania.

Wspomniany system ma jeszcze jedną istotną zaletę. Otwierając lub zamykając konstrukcję zabudowy tworzymy za każdym razem nieco inną aranżację. Zasuwać możemy poszczególne elementy - bloki ściany szklanej dlatego zawsze taras będzie nieco inaczej się prezentował. Można więc zaplanować różnego rodzaju uroczystości i dedykowany pod nie wystrój.

 

Przegląd najciekawszych projektów zrealizowanych dla naszych klientów

zabudowa tarasu szkłem z systemem przesuwnym

Prezentowana na zdjęciu realizacja obejmuje niepełną zabudowę z systemem przesuwnym. Doskonale sprawdza się w przypadku tarasów ze schodami - zejściem do dalszej części posesji jak np. ogród. Kolor konstrukcji jest szary - grafitowy - pomalowana na wskazany kolor z palety kolorystyki RAL. 

 

Tafle szkła są transparentne, lekko przyciemnione. Ściany boczne są zrealizowane za pomocą systemu przesuwnego. Dzięki temu możemy cieszyć się w pełni otwartą przestrzenią. W razie silniejszego wiatru można zasunąć ściany boczne co będzie doskonała ochroną przed wiatrem.

Na Zdjęciu obok prezentujemy realizację, w której konstrukcja przylega ściśle do dwóch ścian budynku - domu. Kolor konstrukcji był dobrany pod ciemniejszy kolor elewacji. Całość płynnie wpisuje się w bryłę budynku tworząc jedną całość.

 

Co ciekawe w tym przypadku również zastosowano system przesuwny, który jest niezwykle funkcjonalny. Pozwala on po otwarciu jednej ze ścian na szybkie wskoczenie do basenu obok :)

Bezramowa zabudowa tarasu ze szkła

 

Wychodząc na przeciw rosnącym oczekiwaniom klientów opracowaliśmy i z sukcesem wdrażamy system bezramowy. W tym przypadku ścianka szklana składa się jedynie z tafli szkła, która jest osadzona w górnej i dolnej prowadnicy. Mogą być to konstrukcje stałe lub ruchome. Dzięki takiemu rozwiązaniu w przypadku większych tarasów osiągamy piękny, nowoczesny, panoramiczny widok na otaczającą nas przestrzeń. Jedynymi elementami - widocznymi są elementy konstrukcji - boczne słupki oraz konstrukcja zadaszenia. Ściany na całej szerokości są w 100% szklane. Taka realizacja wymaga określonych warunków dlatego jeżeli myślą Państwo nad takim właśnie rozwiązaniem to zachęcamy do kontaktu z działem handlowym naszej firmy. Umówimy niezobowiązujący, darmowy pomiar na Państwa inwestycji - w domu i sprawdzimy możliwość realizacji wymienionego systemu bezramowego.

 

Zabudowa ze szkła tarasu w najkorzystniejszej cenie

 

Będąc producentem opisywanych tutaj konstrukcji staramy się zawsze optymalizować finalny koszt produktu ale nie kosztem jakości. Tworzymy rozwiązania, które klientom służą na długie, długie lata dlatego też decydując się na współpracę z naszą firmą, mają Państwo pewność najniższej możliwej ceny z uwzględnieniem najlepszej jakości. Cena zabudowy szklanej jest ściśle uwarunkowana od wielkości tarasu, wybranych funkcji czy typie ścian - stałe lub przesuwne. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego pomiaru i wyceny. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.